Geschiedenis
Inventarisatie van de Betuwelinie
In de gemeente Neder-Betuwe is eind 18e en begin 19e eeuw een verdedigingslinie aangelegd, vanaf de Rijn richting de Waal. Deze linie is gelegen op het smalste gedeelte van de gemeente, van Kesteren richting Ochten.
Lees verder
Neder-Betuwe, een gemeente met bodemschatten
Het landschap van de Betuwe is gevormd door de rivieren. Na de laatste ijstijd ongeveer tienduizend jaar geleden werden de toenmalige Rijn en Maas door de ontstane stuwwallen gedwongen in westelijke richting te stromen.
Lees verder
Jonge steentijd
Op kleine schaal gingen de bewoners over tot ontginning. Ze kapten bomen en struikgewas en op kleine schaal kwam de akkerbouw en de veeteelt op gang. Dit tijdvak wordt de jonge steentijd genoemd.
Lees verder
Sporen in het landschap
De eerste bewoners woonden op de oeverwallen. Dit zijn de wat hoger gelegen plaatsen aan de rivier waar zij huis en haard droog konden houden. De oeverwallen waren meestal relatief smal en langwerpig en vormden het basisgebied waar in de loop van vele eeuwen meerdere kleine nederzettingen ontstonden.
Lees verder
Lees ook: